Haber

Edirne’de gönüllüler arızalı elektrikli ısıtıcıları tamir ederek deprem bölgesine gönderilecek

Edirne’de gönüllüler, Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen şehirlere gönderilmek üzere arızalı elektrikli ısıtıcıları onarıyor.

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerindeki 10 ilde gönüllüler özverili bir şekilde yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Edirne’de Trakya Akademi SporKulüp öncülüğünde bağışçılardan toplanan arızalı elektrikli ısıtıcıların onarımına başlandı.

Kulübün Kaleiçi semtindeki binasında çalışan gönüllüler, ilk etapta 200’den fazla ısıtıcıyı tamir etti.

Kulüp Lideri Murat Tertibim, deprem bölgesine yardım için ellerinden geleni yaptıklarını gazetecilere söyledi.

Gönüllülerin katkılarıyla keyifli bir çalışma ortaya koyduklarını ve amaçlarının bir kamyonu dolduracak kadar ısıtıcı toplamak olduğunu belirten Tertibim, “Deprem bölgesinde enkaz kaldırma çalışmalarının ardından konteyner ve çadır kentler kurulacak. desteğinizi bekliyorum, kimse ‘Ocağım eski’ demiyor. Eskimiş olarak görülen soba tamir edildikten sonra bir çocuğumuzu ve bir aileyi ısıtacak.” sözünü kullandı.

Kulüp üyesi Olcay Bakkalcı, arızalanan ısıtıcıların belediye esnafından ücretsiz temin edilen malzemelerle onarıldığını belirtti.

Nuray Aşar da evinde kullanmadığı elektrikli ısıtıcıyı depremzedelere göndermek için getirdiğini belirterek, destek olarak kendisini davet etti.

haber-narman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu