Haber

BAYRAMPAŞA’DAKİ DEPREM MAĞDURLARINA GÖNDERİLMEK ÜZERE YARDIM ÇALDILAR

BAYRAMPAŞA’da depremzedeler için toplanan yardımlar çalındı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından ülke genelinde depremzedeler için yardım toplanmaya devam ediyor. Bayrampaşa’da esnafın son günlerde topladığı yardım malzemeleri, iddiaya göre iki kişi tarafından çalındı. Zanlıların birçok farklı noktada toplanan yardımları bazı yerlerde otogara bırakıyoruz diyerek götürdüğü, bazı yerlerde kimsenin olmadığını görünce çaldığı öğrenildi. Bayrampaşa Maltepe’de bir iş evinde toplanan triko işlerin çalındığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

HIRSIZLIĞIN TAM 3-4 YERDEN YAPILDIĞI GÖRÜNÜYOR

Esnaf Ahmet Öztürk, biz burada yokken topladığımız bağışları otogara götüreceklerini söylüyor. Baktığımız zaman hırsızlık sadece bizden değil Bayrampaşa’da 3-4 yerden de işlenmiş. Polise bu olayı anlattık. Bu olayla ilgileneceklerini belirttiler. Herkesin yardımına hırsızlık sözün sonu. Ben yokken geliyorlar. ‘Hangi bölgeye verelim’ dediler. Arabaya atıp gidiyorlar dedi.

ÜZERİNDE YAZILI OLDUĞUNDA BUNU NASIL YAPACAĞIMI HATIRLAMADIM

Usta Aziz Kaya ise dün deprem için ayırdığım trikoyu çaldı. Diğer arkadaşlara bir uyarı olarak anlattığımda, özellikle beyin sarsıntısından yararlandıklarında ve özellikle beyin sarsıntısı yardım çantalarını çaldıklarında benzer olayların onlarda da yaşandığını anladık. 3 olayda birebir şahısların olduğunu tespit ettik. Özellikle de üzerinde yazılı olduğu halde bunun deprem yardım çantası olduğunu bildiği halde bunu nasıl yapabildiğini anlamıyorum. dedi. Şikayet üzerine polis ekipleri, depremzede yardım malzemelerini çalan şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

haber-silopi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu