Haber

Sinop Ayancık’ta sel felaketinden etkilenenler için 158 konut yapılacak

Sinop’un Ayancık ilçesinde 11 Ağustos 2021’de selden etkilenen afetzedeler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 158 konut daha yapılacak.

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, gazetecilere daha önce üretimi tamamlanan 79 evin sel felaketinin ardından afetzedelere teslim edildiğini hatırlattı.

Afet sonrası yaraların sarılması için başlatılan çalışmaların hızla devam ettiğini vurgulayan Maviş, “Cumhuriyet tarihinin en büyük toplu konut hamlesinde Ayancık ilçemize kazandırdığımız 79 afet evinin ardından 158 konutluk yapım ihalesi sonuçlandı. şu an Toplu Konut İdaresi’nin elinde.Yasal süreçlerin tamamlanmasıyla en kısa sürede inşaatına başlayacağız.İnşallah çok kısa sürede 158 konutumuzun temelini atacağız.Ayancık ilçemize hayırlı olsun, milletimize hayırlı olsun. hemşerilerimiz.” terimini kullandı.

Maviş, ilçede yaşanan sel felaketinin ardından diğer alanlarda da çalışmaların sürdüğünü belirterek, üretimi devam eden Ayancık Devlet Hastanesi’nin ek binasının da kısa süre içinde hizmete açılacağını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu