Haber

Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu’na: Baba oğul gibiyiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu kabul etti. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaretten yargılanıyor. .

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu daha sonra heyetleriyle birlikte haftalık küme toplantısının yapılacağı salona geçti.

Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile “baba-oğul” ilişkisi içinde olduklarını belirterek,

“Sizin bilmediğiniz ama bizi yakından tanıyanların bildiği bir şeyi ifade edeceğim. Ekrem İmamoğlu ile baba oğul gibiyiz. O benim oğlum, CHP’nin oğlu, ona sahip çıkmak benim görevim.” . Arabanı çek, bu terazi seni çekmez” dedi. .

İmamoğlu’nun yargılanmasını “Saray mahkemeye müdahale etti” sözleriyle öven Kılıçdaroğlu, “Önce asılsız dava açtılar. Sonra saray bu mahkemeye müdahale etti. Bu mahkemeden asla çıkamayacak bir karar aldılar. . Her şeyi alenen yaptılar. 85 milyonun gözü önünde adaleti alenen katlettiler.” konuştu.


Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ile “baba-oğul” bağı olduğunu söylediFotoğraf: ANKA Temsilcisi

Süleyman Soylu’ya ağır eleştiri

CHP lideri yaptığı konuşmada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da eleştiri yöneltti, “Cesaretlendiğini görüyoruz. Nedir bu 16 milyonun sevgilisini işten mi atacak, kimsin sen, Ekrem İmamoğlu kim? Ekrem İmamoğlu’nun tırnağı bile olamazsın Randevu ile geldin o seçimle geldi İmamoğlu sana koca bir lokma.

İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettim. Bu süreçte 16 milyon İstanbullunun iradesine sahip çıktığınız için teşekkür ederim.”

İmamoğlu küme toplantısının ardından Kılıçdaroğlu, Bitlik’teki makam odasına giderek bir süre görüştü. Gazetecilerin Kılıçdaroğlu’nun ‘baba-oğul’ benzetmesine ilişkin sorusuna Kılıçdaroğlu, “Gurur duyuyorum” yanıtını verdi.

DW/TY,BO

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu