Haber

Özyiğit: “Kuruluşunun 6. yılında Avrupa’nın zirvesinde bir Mersin takımı”

Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, Çek Cumhuriyeti’nde oynanan Euroleague Kadınlar final maçında Fenerbahçe Alagöz Holding’i mağlup ederek Avrupa ikincisi oldu ve tarihi bir başarıya imza attı.

Dün akşam oynanan Euroleague Kadınlar finalinde iki Türk grubu karşı karşıya geldi. Fenerbahçe Alagöz Holding’i 99-60’lık skorla mağlup eden ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, kadın basketbolunda Avrupa’nın en büyük kupasında ikinci olmayı başardı.

“Kuruluşunun 6. yılında Avrupa’nın zirvesinde bir Mersin takımı”

Çek Cumhuriyeti’ne giden ve kadroyu yalnız bırakmayan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Kuruluşunun 6. yılında Avrupa’nın zirvesinde bir Mersin takımı. Bizi biz yapan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Kadın Basketbol Takımımız. Ay-yıldızlı bayrağımızla Avrupa’da gurur duyan Euroleague Women ikincisi oldu” dedi.Anadolu grubu olarak geldikleri noktanın ne kadar değerli olduğunu vurgulayan Özyiğit, “Bu bizim için çok değerli bir başarıydı ama diğer Anadolu kulüpleri için de ilham verici bir başarı. Takımımız bu sene Cumhurbaşkanlığı Kupası finalini Fenerbahçe’yi yenerek kazandı ama bugün olmadı. Takımımızla gurur duyuyorum” dedi.

Başkan Özyiğit, Fenerbahçe’yi tebrik etti

Avrupa şampiyonluğuna ulaşan Fenerbahçe’yi tebrik eden Özyiğit, “İki Türk takımının finalde karşılaşması büyük mutluluk ve gurur kaynağı oldu. Kupanın Türkiye’ye geleceği kesindi ama biz tabii ki getirmek istedik. Mersin’e. Fenerbahçe ülkemizin güzide kulüplerinden biri, çok iyi bir oyuncu. Bir oyun sergilediler. Kulübü ve taraftarını şampiyonluklarından dolayı kutluyorum” dedi.

Mersin halkı kadrolarını alkışladı.

Yenişehir Belediyesi de sahil bandında yer alan Kültür Park’a dev ekran kuran Mersinliler, gruplarının final heyecanını hep bir arada yaşadı. Maç sonunda Avrupa 2.’si olan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ni vatandaşlar ayakta alkışlayarak tebrik etti. – MERSİN

basmakciajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu