Haber

Erzurum Valisi Okay Memiş: Gözaltı işlemleri de yapılabilir

Erzurum Valisi Okay Memiş, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik taşlı saldırıyla ilgili “Çalışmalarımız sürüyor. Görüntüler de elimizde. Gerekli müdahale de yapıldı. İhtiyaç halinde gözaltı işlemleri de yapılacak” dedi. yapılır, yapılabilir.Önemli olan orada bir şekilde tedirgin olan kalabalığı sakinleştirmekti” dedi.

Erzurum Valisi Okay Memiş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik provokasyonla ilgili bu akşam basın mensuplarına açıklama yaptı. Memiş’in açıklaması şöyle:

“Gerekirse GÖZALTI İŞLEMLERİ DE YAPILACAK”

“Çalışmalarımız devam ediyor. Görüntülerimiz de var. Gerekli müdahale de yapıldı. Gerekirse gözaltı işlemleri de yapılır, yapılabilir. Önemli olan bir şekilde tedirginlik yaşayanların sakinleştirilmesiydi. İmamoğlu Bey’i dinlemek için bölgeye gelen vatandaşlar oradaydı.” “Asıl görevimiz sağlıklı bir şekilde oradan ayrılmasını sağlamak. Şu anda bunu sağladık. İhtiyaç olursa savcılığa intikal ettirilir, ihtiyaç varsa gözaltı işlemi de yapılır.” .”

“DIŞARIDAN MÜDAHALE OLDU, İMAMOĞLU SAYIN ALANDAN ÇIKMAK ZORUNDA KALDI”

Erzurum Valiliği’nin olayla ilgili yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun 7 Mayıs’ta Erzurum’da yaptığı esnaf ziyareti ve vatandaşlarla görüşmesi sırasında etrafa toplanan kalabalık, güvenlik önlemleri alınmasına rağmen konuşmasına müdahale edildi. ile birlikte, İmamoğlu Bey alanı terk etmek zorunda kaldı.Olayın ardından Valiliğimizden açıklama istendi.

“Soruşturma DEVAM ETMEKTE VE OLAYLARIN DAHA BÜYÜMESİ ÖNLENMEKTEDİR”

İlimizde Sayın İmamoğlu’nun miting yaptığı yer resmi olarak belirlenmiş miting alanı değil. İmamoğlu’nun konuşması öncesi ve sonrasında gerekli tüm güvenlik önlemleri alınmasına rağmen olayla ilgili soruşturma sürdürülerek olayların daha fazla büyümesi önlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu