Yaşam

Ege’nin sıcağından kaçan Karadeniz’e akın etti

Aydın halkı sıcak havalardan bunalıp Karadeniz’de nefes almaya başladı.

Aydın’dan kaçıp Karadeniz’e gelenler 7 gün doğanın tadını çıkarıyor.

Aydınlıların özellikle yaz aylarında serin su kaynaklarıyla ünlü Karadeniz turlarına yoğun ilgi gösterdiğini belirten Aydınlı turizmciler Fırat Barışık, yaz döneminde kıyı Ege’den yerli turisti Karadeniz’e taşıdıklarını ifade etti.

Serin havanın tadını Karadeniz yaylalarında çıkarmak

Karadeniz çeşitlerinin 7 gün 7 gece şeklinde planlandığını belirten Barışık, şöyle konuştu: “Ülkemizin her tarafı ayrı bir güzelliğe sahip. Ancak çöl sıcaklarının hakim olduğu Aydın’da yaşayanlar için yaz aylarında Karadeniz turları büyük ilgi görüyor.

43 derecelik sıcak havayı Aydın’da bırakıp, 10 derecenin altındaki sıcaklıklarda Karadeniz yaylalarında serinlemek ayrı bir keyif. Ayrıca turlara katılanlar bölgenin doğal ve tarihi güzelliklerini de yaşayarak dolu dolu bir tatil geçiriyorlar.”söz konusu.

Bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Gürcistan’ın Batum şehri ve Amasya gibi Karadeniz’in serin yaylaları ziyaretçileri büyülemektedir.

Rehber eşliğinde gezi türlerinin eylül ayı sonuna kadar devam edeceğini belirten Fırat Barışık, Karadeniz türlerine olan ilginin her geçen gün arttığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu