Haber

Depremzede öğrencilere “eğitim seti” gönderilmeye başlandı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesindeki öğrencilere ve bu bölgeden diğer illere nakledilen öğrencilere 7,5 milyon ders kitabı, 5,5 milyon yardımcı kaynak ve 130 bin kırtasiye seti ulaştırmaya başladıklarını bildirdi.

Bakan Özer, yaptığı yazılı açıklamada, depremden etkilenen illerde öğrencilerin ihtiyaç duyduğu ders kitaplarının ve yardımcı kaynakların yeniden çıkarıldığını belirtti.

Hem deprem bölgesindeki öğrenciler hem de deprem bölgesinden başka illere sevk edilen öğrenciler için ders kitabı, yardımcı kaynak ve kırtasiye ihtiyacına yönelik eğitim setleri hazırladıklarını belirten Özer, “7,5 milyon ders kitabıyla 5.5 milyon yardımcı kaynak, ilk etapta 130 bin olacak Kırtasiye setini öğrencilerimize ulaştırmaya başladık.” bilgisini paylaştı.

Eğitim setleri, eğitimin başladığı tarihe kadar teslim edilecektir.

Özer, okulların çocukların sadece akademik becerilerini geliştirdikleri yerler olmadığına, aynı zamanda ruhsal gelişimleri açısından da kritik bir değere sahip olduğuna dikkat çekti.

“Amacımız depremden etkilenen tüm öğrencilerimizi bir an önce okullarına kavuşturmaktır. Bu nedenle öğrencilerimiz için her sınıf düzeyinde yayınlanmış olan ders kitaplarını ve yardımcı kaynakları öğrencilerimizin eğitimlerine başlayacakları tarihe kadar teslim edeceğiz. Depremzede öğrencilerimize kırtasiye dahil her türlü eğitim malzemesini de ulaştıracağız.” “

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle ders kitabı, yardımcı kaynak ve kırtasiye gibi eğitim materyallerinden mahrum kalan öğrencilere bu imkanı sağlamak için Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Eğitim Gereçleri Üretim Merkezi’nde çalışmaların devam ettiği belirtildi. .

ayrancihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu