Haber

Çubuk’tan deprem bölgesine bugüne kadar 12 tır yardım malzemesi gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Ankara’nın Çubuk ilçesinden deprem bölgesine şu ana kadar 12 tır yardım malzemesi gönderildiği bildirildi.

Depremzedelerin yaralarını sarmak için ilçedeki tüm sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte oluşturulan “Çubuk Yardım Eli Platformu” ile yardımlar Atatürk Parkı ve Lojistik Merkezi’nde toplanıyor.

Deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan battaniye, ısıtıcı, erzak, su, giysi ve hijyen malzemeleri Türk Kızılayı Çubuk Şubesi ve İHH Çubuk Şubesi gönüllüleri tarafından ayrıştırılarak paketleniyor ve belediye ekiplerince kamyonlara yükleniyor.

İlçedeki yardım faaliyetleri, Çubuk Belediyesi Lojistik Merkezi’nde kurulan Afet Koordinasyon Merkezi’nde Çubuk Kaymakamı Adem Keleş ve Belediye Başkanı Baki Demirbaş tarafından koordine ediliyor.

İlçede toplanan yardımların koordineli bir şekilde bölgeye ulaştırıldığını belirten Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, “Deprem mağdurlarının yaralarını sarmak için elimizden geleni yapıyoruz. 12 tır dolusu yardım malzemesini belediyeye gönderdik. Ayrıca bölgeye AFAD gönüllüleri, operatörler, şoförler ve iş makinaları gönderdik” diyen “Firma sahiplerimiz ve vatandaşlarımız her türlü desteği sağlıyor. Kendilerine tek tek teşekkür ediyoruz.” dedi.

Çubuk’tan 12 iş makinesi, 7 alıcı, 1 kamyon, 2 lojistik araç, 34 işçi, 30 operatör ve şoför sevk edildi.

Gönüllülerden Emrah Sarıgöl, “İş makinesi sahipleri olarak bir araya geldik. Belediyemizin yönlendirmesiyle bölgeye taşınacağız. Nerede görev verirlerse orada çalışmaya hazırız” dedi. söz konusu.

habermarmaraereglisi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu