Teknoloji

Apple GPT geliyor mu? Apple’ın yapay zeka planları netleşiyor

Apple’ın hızlı hareket eden yapay zeka trenine binmeye çalıştığı söylentiler Giderek daha fazla gerçeklik arıyor. Apple sızıntılarından genellikle bildiklerimiz Mark GurmanApple’ın yapay zeka planları hakkında, iOS işletim sisteminin bir sonraki sürümüne bazı özellikler ekleme olasılığı da dahil olmak üzere daha fazla bilgiye sahip olduğu iddia ediliyor.

Gurman, Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi iOS 18’e yapay zeka özellikleri ekleyecek ekibe liderlik ettiğini yazdı. Yazıda, yapay zeka yeteneklerini geliştirmek için veri seli kullanan şirketin, bunu geniş kapsamlı çalışacak özelliklerle doldurma emri olduğu belirtiliyor. dil modeli veya LLM. Yeni özelliklerin hem Siri’nin hem de Mesajlar uygulamasının soruları yanıtlama ve cümleleri otomatik tamamlama yeteneğini geliştireceği de belirtiliyor.

Haberlerde ayrıca Apple’ın hizmet lideri Eddy Cue Şirketin verimlilik uygulamalarına yapay zeka özelliklerini de eklemek için çalıştığı belirtiliyor. Cue’nun ekibi, insanların Pages gibi uygulamalarda yazmasına veya Keynote’ta otomatik olarak slayt sunumları oluşturmasına yardımcı olmak için üretken yapay zekanın nasıl kullanılabileceğini inceliyor.

Bu arada Apple’ın yapay zeka hizmetlerini nasıl sunacağı konusunda anlaşmazlıklar olduğu bildiriliyor. Bazıları bunun iPhone gibi cihazlarda olmasını tercih ederken, diğerleri bunun bulut tabanlı olmasını istiyor. Karar ne olursa olsun Apple’ın bu alanda Microsoft ve Google’a yetişmeye çalıştığı açık.

haberresadiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu