Haber

Antalya’da çocuklar telefonlarını bırakıp spora koşuyor

ANTALYA (İGFA) –Muratpaşa Belediyesi’nin Süleyman Temizmen Spor Salonu’nda düzenlediği jimnastik antrenmanlarına 4-5 yaş ve 6-7 yaş arası toplam 7 grup çocuk katılıyor.

Her grubun 2 gün boyunca katıldığı kursta çocuklara esneklik, kuvvet, uyum, stabilite ve motor becerilerin yanı sıra grup uyumu, liderlik ve özgüven becerileri de kazandırılıyor.

Öncelikli amaçlarının çocukların özgüvenine yönelik yaşam disiplini oluşturmak olduğunu belirten Antrenör Doğan, şöyle konuştu: “Amacımız çocukların motor gelişimlerini sağlamak ve yetenekli çocuklarımızı kendi kulübümüze veya başka branşlara yönlendirmek.” En büyük memnuniyetinin çocukların ilk başta tereddüt ettikleri telefonlarını bırakıp derslere koşmaları olduğunu belirten Doğan, “Telefon bağımlısı bir öğrencimiz vardı. Ama şimdi ‘Hadi derse gidelim’ diyor, telefonunu dedesine veriyor ve bizim sınıfa katılıyor. “Bu benim için en büyük gelişme” dedi.

5 yaşındaki kızını düzenli olarak jimnastik kursuna getiren Hatice Gül Ezgi, eğitim sonrasında kızının özgüveninde ve sosyalleşmesinde artış gözlemlediğini belirtti. Ezgi, 3 yaşındaki oğlunu belediyenin jimnastik kursuna getireceğini belirtti. Ekonomik şartların ağır olması nedeniyle belediyenin ücretsiz kurslarını tercih ettiğini belirten Ezgi, şöyle konuştu: “Belediyemizin sunduğu imkanların ücretli kurslardan daha faydalı olduğunu düşünüyorum. “Her kesimden daha fazla insan gelebilir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu