Haber

Afyonkarahisar’dan deprem bölgelerine yardımlar sürüyor

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından başlatılan yardım kampanyalarına Afyonkarahisar’da kamu kurumları ve vatandaşlar destek vermeye devam ediyor.

Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin ürettiği 500 adet soba deprem bölgesine gönderilmek üzere AFAD yetkililerine teslim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, deprem bölgesinden soba talebine destek veren öğrencilere teşekkür etti.

Kentteki bazı meslek liseleri ile halk eğitim merkezlerinin ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Sünnetçi, “Her gün bine yakın uyku tulumu, 10 bine yakın ekmek üretiyoruz. Bunları depreme ulaştırmak için koordinasyon halindeyiz. Ayrıca bölgede en çok ihtiyaç duyulan meslek liselerinden biri de “Kuru şampuan üretiyoruz. İnşallah en kısa zamanda onları da bölgeye göndereceğiz.” dedi.

Deprem bölgesine yardım ihtiyaç doğrultusunda yapılmalı

Afyonkarahisar’daki sivil toplum kuruluşu temsilcileri, deprem bölgesine yapılan yardımın valilik tarafından belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda yapılması vesilesiyle basın açıklaması yaptı.

Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Yakın, Fuar alanındaki yardım toplama merkezinde yaptığı açıklamada, deprem bölgesine yardımların aralıksız devam ettiğini belirterek, vatandaşlardan kışlık giysi, gıda malzemesi ve birebir yardım yapmalarını istedi.

Dinar’dan deprem bölgelerine çadır desteği sağlandı

Dinar’da, kaymakamlık ve belediye ile uyum içinde yürütülen çalışmayla Haydarlı beldesinden hayırseverlerin bağışladığı 2 sahra çadırı ve 34 küçükbaş hayvanın deprem bölgesinde kesilerek etlerinin AFAD yetkililerine teslim edildiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu